Legowisko dla psa Magic Dog Folklor 2 ze zdejmowanym pokrowcem
Jeśli szukasz legowiska w najmodniejszym od lat folklorystycznym wzorze to legowisko dla psa Folklor..
Legowisko dla psa Magic Dog Folklor ze zdejmowanym pokrowcem
Legowisko dla psa w najmodniejszym wzorze folklorystycznym. Wykonane z tkaniny odpornej na zadrapani..
Legowisko dla psa Magic Dog Luna ze zdejmowanym pokrowcem
Legowisko dla psa wykonane z tkaniny odpornej na zabrudzenia i ścieranie, której nie czepia się sier..
Legowisko dla psa Magic Dog STANDARD 100/80
Wymarzonym i wygodnym miejscem dla każdego pupila będzie legowisko Magic Dog. Wykonany w Polsce prod..
Legowisko dla psa Magic Dog STANDARD 120/100
Odpowiednie legowisko to najwyższy komfort każdego pupila! Legowisko Magic Dog to połączenie wytrzym..
Legowisko dla psa Magic Dog ze zdejmowanym pokrowcem LUX 100/80
Legowisko Magic Dog to połączenie zewnętrznej części i wypełnienia, które stanowi najwyższej jakości..
Legowisko dla psa Magic Dog ze zdejmowanym pokrowcem LUX 120/100
Legowisko Magic Dog to bardzo przytulny, niezwykle miękki i wytrzymały produkt, który z pewnością po..
Poduszka dla psa Magic Dog 110 cm x 70 cm owalna
Poduszka dla większych psów o wymiarach 110 cm na 70 cm wykonana z wysokiej jakości tkaniny tapicers..
Poduszka dla psa Magic Dog 130 cm x 90 cm owalna
Największa w ofercie Magic Dog poduszka dla psa 130 cm x 90 cm wypełniona wysokiej jakości wypełnien..
Poduszka dla psa Magic Dog Wendy 130 cm x 90 cm
Największa w ofercie poduszka dla psa wykonana z tkaniny tapicerskiej i wigofilu. Wymiary 130x90 cm ..
Legowisko dla psa MagicDog Molly roz. XL
Legowisko dla psa - MAGIC DOG MOLLY ROZ. XLLegowisko MagicDog Molly z wyjmowaną poduszką t..

Legowisko dla dużego psa dostępne w ofercie Magic Dog to dwa rodzaje legowisk - legowiska standard z dołączaną poduszką, która może służyć jako oddzielna mata, oraz legowiska Lux ze zdejmowanym pokrowcem. Legowisko dla dużego psa powinno być dopasowane do wielkości psa, a także do jego wagi. Legowisko dla dużego psa powinno być odpowiednio wypełnione - waga dużego psa jest dużo większa niż małego więc ten rodzaj legowiska jest szczególnie wymagający dla jego producentów. Legowiska Magic Dog wypełnione są wysoko-elastyczną ciętą pianką tapicerską, która wykorzystywana jest również w produkcji materacy. Legowisko dla dużego psa Magic Dog to najwyższa jakość wykonania samego legowiska jak również wypełnienia - specjalnie wyselekcjonowane wypełnienie zapewnia psu odpowiednie podparcie kręgosłupa oraz niezwykły komfort. Nasze legowisko dla dużego psa ma odpowiednią do wagi dużych psów twardość - nie jest ani za miękkie ani za twarde. Legowiska dla dużych psów w ofercie Magic Dog nie są oznaczone jako legowisko dla psa XXL - w Magic Dog stosujemy swoje oznaczenia, niemniej jednak duże legowisko, które często jest oznaczane jako legowisko dla psa XXL to legowisko 100/80 w ofercie Magic Dog, a legowisko dla psa XXXL to legowisko o wielkości 120 cm, czyli nasze legowisko 120/100, które będzie odpowiednie nawet dla największych ras.

Jak wybrać legowisko dla psa?4 kroki
Jeśli przyjąłeś właśnie pod swój dach uroczego pupila to na pewno twoją głowę zaprząta jedna myśl – jak przygotować dla niego odpowiednie legowisko? Oczywiście są i tacy, którzy są tak zwariowani pod kątem swojego czworonoga, że z miejsca wpadają na szaloną myśl, aby spać w jednym łóżku razem z pieskiem. Takie pomysły stanowczo odradzamy – dla psychologii, komfortu zwierzęcia jest ważne to, aby piesek miał swoje oddzielne legowisko.

KROK PIERWSZY - Jak wybrać rozmiar legowiska?
Przed podjęciem tej decyzji musimy oczywiście zmierzyć pieska. Mierzymy od głowy do podstawy ogona (jednak nie do końca!). Pamiętajcie, że psie legowisko nie może ograniczać swobody ruchu, dlatego należy zostawić sporo miejsca, aby piesek mógł się wygodnie rozłożyć. Do pomiaru zwierzęcia dodajcie dodatkowo 20 centymetrów. Pamiętajcie – legowisko nie może być też za duże, bo piesek nie będzie czuł się w nim bezpiecznie. Dlatego w przypadku małych piesków dobrze jest kupić małe lub średnie legowisko, a kiedy pupil podrośnie, zamienić je na większe. 

KROK DRUGI - Jaki wybrać materiał?
Zwracajmy uwagę na to, czym wypełnione jest legowisko. Istotna jest miękkość – oto, co kochają pieski - dlatego sprawdzają się legowiska wypełnione ciętą pianką tapicerską, gdyż jest ona niezwykle miękka. Wybierzcie również tkaninę miłą w dotyku. Taka delikatna, puszysta tkanina sprawi, że wasz pies poczuje się komfortowo, a wy będziecie mieli materiał łatwy do prania. Ci, którzy mają już pieski radzą, aby wybrać materiał odporny czyli np. kodurę, ponieważ jest on miły w dotyku ale również odporny na zadrapania. Legowiska Magic Dog wykonane są ze specjalnie wyselekcjonowanych materiałów, które są miłe w dotyku ale jednocześnie odporne na zadrapania czy zniszczenia.

KROK TRZECI - W jakim miejscu mieszkania umieścić legowisko?
Jeśli źle wybierzecie kącik dla pieska, zwyczajnie będzie on unikał tego miejsca. Dlatego trzeba wybrać miejsce ciche i spokojne, na pewno z daleka od drzwi, okien i kaloryferów. Aby pies miał zapewniony komfort, warto stworzyć kącik dla pieska z dala od telewizora i komputera. Miejsce to nie powinno być też zanadto oświetlone. Nie powinno mu być też ani za zimno ani za gorąco.

KROK CZWARTY - To ma być posłanie dla Waszego psa...
No właśnie, czasami właściciele czworonogów zapominają, że liczy się tutaj najbardziej komfort pieska. Gdy jednak mamy za dużo pieniędzy i dużą słabość do gadżetowych nowinek, wybieramy posłanie dla psa pod kątem tego, czy na przykład będzie pasować nam do wnętrza lub czy jest to posłanie prestiżowej firmy lub czy ma sto innych bajerów. Tymczasem to wasz piesek powinien czuć się w takim posłaniu dobrze i jego komfort jest ważniejszy od wizualności posłania. Czasami piesek może sobie upatrzyć jakiś kąt w mieszkaniu – na przykład może mieć ulubioną poduszkę lub kawałek fotela albo dywanu. Czasami może woleć koc od posłania prestiżowej marki. Nie zmuszajcie go wówczas do zmiany nawyku, bo może to źle wpłynąć na psychikę pieska. Najważniejsze jest bowiem to, aby było mu wygodnie i bezpiecznie

Pokazuje 1 do 11 z 11 (1 Stron)